Bedensel Arınma: Detoks | gentofit

Bedensel Arınma: Detoks

DETOKS

Günlük rutin işleyişte maruz kaldığımız günlük stres ve tükettiğimiz işlenmiş gıdalar vücutta fazla miktarda zehirli toksin ve radikal birikimine sebep olabiliyor.

Bu radikallerin artışı günlük hayatta karşılaştığımız birçok hastalığa sebebiyet verebiliyor. Detoks programları ise tam burada devreye giriyor; toksik madde alımına ayda bir iki kez ara vererek vücudun dinlenmesine olanak veriliyor. Bu programlar ihtiyaç duyulan besin öğelerinin dengeli alındığı, özel olarak hazırlanmış genellikle kalorisi düşük programlar olmaktadır. Bu arınma yöntemi düzenli olarak uygulanabilmekle beraber uzun süreli aralıksız bir diyet türü olmamalıdır.

Detoks sürecinde kırmızı et ve işlenmiş şarküteri ürünleri tüketilmemeli daha çok çiğ sebze meyvelere ağırlık verilmelidir. Çay, kahve, alkol gibi diüretik sıvılardan bu süreç içinde uzak kalınmalı soğuk sıkım sebze suları, maden suları ile toksin atımı hızlandırılmalıdır.

Toksin atımında en büyük yardımcı unsur su tüketimidir. Dehidrasyondan kaçınmak ve sağlıklı dolaşım sistemine sahip olmak amacıyla günde en az sekiz bardak su içilmelidir. Şişe seçimini plastik yerine cam kaynaklardan seçmek ise sağlık açısından tavsiye edilmektedir.

 

Antioksidan Kapasitesi Yüksek Besinlerden faydalanılmalıdır. Vücudu toksik maddelerden koruyucu nitelikte olan antioksidanlar detoks sürecini destekler. C vitamini, magnezyum, selenyum gibi vitamin ve minerallerden zengin meyve ve sebzelerin tüketimi önemlidir. Bunun yanı sıra baharatlar, enginar, yağlı tohumlar da antioksidan içeriği zengin besinlerdendir ve detoks programlarına dahil edilmelidir.

DYT. PSK. MERVE PAZAR

Bu içeriği paylaşın..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin

Sağlıklı yaşam rehberiniz...

Genleriniz yaşam boyu değişmez!
Gentofit Nutrition ve Gentofit Fitness, genetik yapınızın sizi nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olarak kişiye özgü bir rehber hazırlar.

Bu rehber içerisinde hayatınızın geri kalanı boyunca kullanabileceğiniz bir dizi önemli bilgi bulunmaktadır.

Gentofit Dna

Ne Yapmalıyım?

1

gentofit merkezinden randevu al

2

randevu saatinde testini yaptır

3

test sonuçları
gelsin

4

danışmanlık
sürecine başla

5

verilen programı uygula

6

yeni yaşam şekline
hoşgeldin!

gentofit merkezi olmak ister misiniz?

Bölgenizde bir ilk mi olmak istiyorsunuz? Yeni iş alanı yaratmak isteyen bir  girişimci ya da yeni merkez açmış bir diyetisyen olabilirsiniz, belki de çevreniz çok geniş! Bizimle irtibata geçin, baraber neler başarabiliriz, görelim!

BAŞVURU