İsveç Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? ve Genetik | gentofit

İsveç Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? ve Genetik

Aslında Dünya’da İsveç diyeti diye bir şey olmadığını biliyor muydunuz? Öncelikle arkanıza yaslanın ve yazımızı yavaşça okuyun çünkü size çok gizemli şeyler anlatacağız. Türkiye dışında hiçbir yerde İsveç diyetinin olmadığını belirtmek isteriz. Genelde 13 günlük olarak anılan ve insanların 13 günden fazla uygulayamayacağı hatta 6. günden sonra bırakılan bu yasaklarla dolu olan bir diyet ne kadar sağlıklı olabilir? Ya da kime uygun kimin genetik yapısı bunu iste, nasıl bilinebilir?

Gazete yazıları, internet bloglarında gördüğümüz ’10 günde 10 kilo’ başlıkları..

Gerçekten hayaliniz bu mu? Vücudunuzu aç bırakıp, bağışıklığınızı düşürüp genetiğinize uygun olmayan kısa sürede çok kilo verdiren listeler..

Peki size etkisini neler olacağı hakkında bilginiz var mı? Daha çok obez olarak anılan BKİ değeri 30’un üstü olan kişilerde umut ışığı olarak sunulan çok kilo verdirme diyetlerinin sonrasında verilen kiloların kat kat alındığını biliyor muydunuz?

İsveç Diyeti nasıl yapılır?

İsveç diyetinde diyet listesi dışına çıkamazsınız. Çay ve kahve tüketimi tavsiye edilmez. Tuz ve şeker tüketimi çok sınırlıdır. Yemekler 1 porsiyonu geçmez. Ayrıca, 13 günlük bir diyettir. Günde en az 2 litre su içilmesi gerekir. İsveç diyeti, iştahı azaltarak, midenin küçülmesine ve metabolizmayı hızlandırmaya odaklanan bir diyettir. Diyetteki besinler, günlük ihtiyaç duyulan vitamin, mineral ve amino asitlere göre ayarlanmıştır. Disiplinli bir diyet programının  ardından 20 kilo vermek taahhüt ediliyor. 18-35 yaş arası kişiler için uygulanan İsveç diyeti, doğal olarak herkes için kullanılamıyor!

Açıkçası böyle katı kurallar ve düşük kalorilerle beslenerek kilo vermek zaten kaçınılmaz olur ama gerçekten gerek var mı kendinizi bu kadar kısıtlamaya? Örnek verecek olursak çay, kahve tüketimini tavsiye etmeyen bu yöntemde eğer kafein hassasiyetiniz yoksa rahatlıkla metabolize edebiliyorsanız neden hayatınızdan çıkartacaksınız ki? Ofis çalışanları, sınav dönemi öğrencileri ve spor öncesi yağ yakımını hızlandırmak isteyen herkesin vazgeçilmezi olan kahve o kadar da kötü bir şey mi? Genetiğinizin sesini dinleyin ve popüler diyetlerle mutsuz olacağınıza kendinizi bilerek yaşamanız artık mümkün. Bizim için en doğru yaşam şeklini, hücrelerimizin ihtiyaçlarını, genç kalmanın formülünü nasıl öğrenebilirim diyorsanız hemen genetik analizini yaptırın ve kişiye özgü beslenme deneyiminin tadını çıkarın 😊

Genetiğiniz Diyetisyeniniz Olsun!

Genetik kodlarınız, size özel bir diyet programı da içerir. Basit bir yöntemle yaptıracağınız genetik test ile İsveç diyeti gibi sıkı bir diyete ihtiyacınız kalmayabilir. Sağlıklı kilo vermek, göbek eritmek ve hatta kilo almak için genetiğinize danışmalısınız. Hangi besinler metabolizmanızı hızlandırır? Hangi vitamin ve minerale ne kadar ihtiyacınız var? Midenizi küçültmek için hangi besinleri tercih etmelisiniz? Bu ve benzeri onlarca sorunun cevabını genetik yapınızda bulabilirsiniz. Üstelik yaş sınırı olmadan ömür boyu kullanabileceğiniz size özel bir diyet listesi sahibi olacaksınız!

Kilo vermek için genetiğinizin diyetisyenliğine başvurun!

Düzenleme: Dyt. Merve Pazar

Bu içeriği paylaşın..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin

Sağlıklı yaşam rehberiniz...

Genleriniz yaşam boyu değişmez!
Gentofit Nutrition ve Gentofit Fitness, genetik yapınızın sizi nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olarak kişiye özgü bir rehber hazırlar.

Bu rehber içerisinde hayatınızın geri kalanı boyunca kullanabileceğiniz bir dizi önemli bilgi bulunmaktadır.

Gentofit Dna

Ne Yapmalıyım?

1

gentofit merkezinden randevu al

2

randevu saatinde testini yaptır

3

test sonuçları
gelsin

4

danışmanlık
sürecine başla

5

verilen programı uygula

6

yeni yaşam şekline
hoşgeldin!

gentofit merkezi olmak ister misiniz?

Bölgenizde bir ilk mi olmak istiyorsunuz? Yeni iş alanı yaratmak isteyen bir  girişimci ya da yeni merkez açmış bir diyetisyen olabilirsiniz, belki de çevreniz çok geniş! Bizimle irtibata geçin, baraber neler başarabiliriz, görelim!

BAŞVURU