Ramazan Ayında Diyet, Beslenme ve Genetik | gentofit

Ramazan Ayında Diyet, Beslenme ve Genetik

Ramazan ayında oruç tutmanın hem fiziksel hem de ruhsal anlamda önemli faydaları var. İnsan psikolojisini onarma özelliği de bulunan oruç, vücuda nefes aldıran, detoks yaptıran önemli bir ibadet olarak öne çıkıyor. Bilimsel olarak da kanıtlanan bu gerçekler bir yana doğru beslenme yöntemleri tercih edilmediği takdirde oruç döneminde sağlıkla ilgili bazı sorunlar yaşabiliyor. Her insanın genetik kodlarındaki beslenme şifreleri, Ramazan ayını sağlıklı ve dinç olarak geçirmeye yardımcı olabilir.

Nasıl mı?

Her insanın genetiğinde önemli bilgiler yer alıyor. Beslenme alışkanlıklarından spor tercihlerine kadar birçok “kişiye özel” bilgiyi genetiğinizden öğrenebilirsiniz. Bedeninizin aslında hangi spora ihtiyaç duyduğu, diyet için öğünlerinizde tercih ettiğiniz yiyeceklerin gerçekten ihtiyacınız olan besinler olup olmadığı gibi bilgileri ancak genetiğinizde bulabilirsiniz. Bu sebeple genetik testler önemli bir işlev görüyor.

Ramazan ayında oruç tutmak, kilo vermek için önemli bir fırsat olabilir. Uzun süre yiyip içmemek, zayıflama için başlı başına etkili bir yöntemdir. Vücudun organlarını dinlendiren bir ibadet olarak diyetisyenlerin ve sağlık uzmanlarının tavsiye ettiği oruçtan daha fazla faydalanabilirsiniz. Hem ibadet yapmak hem zayıflamak hem de sağlığı korumak ister misiniz? Bu sorunun cevabı elbette ki “evet” olacak! Bunun için genetiğinizin kapısını çalmanız gerekiyor!

Genetiğinize uygun oruç tutun!

Gentofit, genetik testlerle genetiğinize uygun diyet ve beslenme önerileri sunuyor. Böylece orucu daha da sağlıklı hale getiriyor. Vücudunuzu açlıkla terbiye ederken bir yandan da sağlığınızı korumalısınız. Bunun için sahurda hangi besinler metabolizmanıza daha uygun, iftarda hangi içecekleri daha fazla tüketmelisiniz, gibi soruların cevaplarına ihtiyacınız var! Peki, Gentofit’in genetik testleri ile neler kazanacaksınız?

  • İftarda ve sahurda almanız gereken ve vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri Gentofit genetik testleri ile öğrenebilirsiniz.
  • Genetiğinizin yatkın olduğu sindirim rahatsızlıklarına karşı uygun besinler seçebilirsiniz.
  • Oruç tutarken vücudunuzun beslenme düzeninden ödün vermenin olumsuz etkilerini minimize edebilirsiniz.
  • Metabolizmanıza uygun besinlerle sindirim organlarınızı yormadan oruç tutabilirsiniz.

Ramazan ayının vazgeçilmezi pideleri, güllaçları, et yemeklerini ve şekerli içecekleri tüketmeden önce genetiğinizin fikrini almalısınız!

Gentofit’le bedeninizi üzmeden oruç tutun!

Bu içeriği paylaşın..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin

Sağlıklı yaşam rehberiniz...

Genleriniz yaşam boyu değişmez!
Gentofit Nutrition ve Gentofit Fitness, genetik yapınızın sizi nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olarak kişiye özgü bir rehber hazırlar.

Bu rehber içerisinde hayatınızın geri kalanı boyunca kullanabileceğiniz bir dizi önemli bilgi bulunmaktadır.

Gentofit Dna

Ne Yapmalıyım?

1

gentofit merkezinden randevu al

2

randevu saatinde testini yaptır

3

test sonuçları
gelsin

4

danışmanlık
sürecine başla

5

verilen programı uygula

6

yeni yaşam şekline
hoşgeldin!

gentofit merkezi olmak ister misiniz?

Bölgenizde bir ilk mi olmak istiyorsunuz? Yeni iş alanı yaratmak isteyen bir  girişimci ya da yeni merkez açmış bir diyetisyen olabilirsiniz, belki de çevreniz çok geniş! Bizimle irtibata geçin, baraber neler başarabiliriz, görelim!

BAŞVURU