Sporcu Beslenmesi | gentofit

Sporcu Beslenmesi

Spor, her insan için hayati önemde bir alan. Sporun önemi ile ilgili binlerce makale ve haber bulabilirsiniz. Genellikle kadınlar zayıflamak için erkekler de kas yapmak için sporu tercih eder. Ama spor, en temelinde sağlıklı yaşamın bir parçasıdır, her insan için gerekli bir aktivitedir. Sağlıklı spor ancak sağlıklı beslenme ile yapıldığında faydalı olur.

Ancak tüm bu bilgilerin ötesinde şu soruyu hiç kendinize sordunuz mu? Yaptığınız spor ya da beslenmeniz genetiğinize uygun mu?

Okul hayatındaki öğrencilerin kafasına en çok takılan konulardan biridir: Seçecekleri spor dallarında başarılı olabilecekler mi? Hangi sporu yapmalılar acaba? Ya da belli bir branşda spor yapıyorlar fakat acaba antrenmanları doğru yönetiliyor mu? Süreç burada başlıyor. Doğru bir sporu seçmekle, seçilen sporu doğru antrenman ile desteklemekle ve seçtiğiniz spora göre doğru beslenme ile. 

Yani “sporcu beslenmesi” kavramı desteklenmeli ve içi doldurulmalı! 

Genlerimiz, vücudumuz için ihtiyaç duyduğumuz kodları barındıran DNA parçacıklarıdır. Bu kodlar, insanları farklılaştıran talimatlardır. İşte bu talimatlar, doğru spor ve doğru beslenme için de bilgiler içerir. Vücudun spor aktivitelerini etkileyen faktörler vardır. Bu faktörlerden en önemlisi genetiktir. Yani genetiğiniz, hangi spora yatkın olduğunuzu bilir. Genetik profilinize uygun olmayan spor seçerseniz başarısız olmanız sürpriz olmayacaktır. Ya da seçtiğiniz spor dalında genetiğinize uygun antrenman yapmıyorsanız, istediğiniz hızda sonuç alamayabilirsiniz.

Aynı durum beslenme için de geçerli. Gen haritanızda size özel bir beslenme programı kodlanmış durumda. Bunları bilmenizin size hangi avantajları sağlayacağını tahmin edebilirsiniz. Her şeyden önce gerçekten vücudunuzun ihtiyacı olan gıdalarla beslenirsiniz. Zayıflama programlarından sonuç alabilirsiniz. Spor yapıyorsanız, size özel spor ve beslenme programını uyguladığınızda sağlıklı yaşamın kapılarını aralamış olursunuz.

Gentofit, size tüm bu bilgileri Gentofit Nutrition ve Gentofit Fitness olarak iki ayrı programda sunmaktadır. Gentofit raporlarınız ışığında size özel spor ve beslenme programlarını uygulayabilirsiniz. Genetiğinize uygun sporunuzu ve genetiğinize uygun beslenme programınızı sağlayan bu raporları elde etmek için küçük bir DNA örneği vermeniz yeterli. Birkaç hafta içinde kişiye özel genetik raporlarınızla hem sporunuzu hem de beslenmenizi size daha faydalı hale getirebilirsiniz.

Gentofit’in genetik raporları ile spor ve beslenme alanlarında doğru adım atabilirsiniz. Böylece başarısız olacağınız spor ya da egzersiz programlarında ısrar etmez, sizi zayıflatmayan diyet programlarına mecbur kalmazsınız!

Sporcu beslenmesi” için genetiğinizin sözünü dinleyin!

Bu içeriği paylaşın..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin

Sağlıklı yaşam rehberiniz...

Genleriniz yaşam boyu değişmez!
Gentofit Nutrition ve Gentofit Fitness, genetik yapınızın sizi nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olarak kişiye özgü bir rehber hazırlar.

Bu rehber içerisinde hayatınızın geri kalanı boyunca kullanabileceğiniz bir dizi önemli bilgi bulunmaktadır.

Gentofit Dna

Ne Yapmalıyım?

1

gentofit merkezinden randevu al

2

randevu saatinde testini yaptır

3

test sonuçları
gelsin

4

danışmanlık
sürecine başla

5

verilen programı uygula

6

yeni yaşam şekline
hoşgeldin!

gentofit merkezi olmak ister misiniz?

Bölgenizde bir ilk mi olmak istiyorsunuz? Yeni iş alanı yaratmak isteyen bir  girişimci ya da yeni merkez açmış bir diyetisyen olabilirsiniz, belki de çevreniz çok geniş! Bizimle irtibata geçin, baraber neler başarabiliriz, görelim!

BAŞVURU